Jak opracować plan zdrowej diety

Czy olej kokosowy jest zdrowy, czy też nie, to pytanie, które zadaje wiele osób. Chociaż istnieje wiele różnych twierdzeń i teorii na temat korzyści płynących z oleju kokosowego, prawda jest taka, że istnieje bardzo niewiele solidnych badań naukowych, które udowodniły korzyści płynące z oleju kokosowego.

Zwiększa cholesterol HDL bez wzrostu trójglicerydów lub cholesterolu LDL

Zwiększenie cholesterolu HDL bez wzrostu trójglicerydów lub cholesterolu LDL to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka chorób serca i udaru. Dobry cholesterol HDL usuwa nadmiar cholesterolu z krwi i zwraca go do wątroby. Wysoki poziom trójglicerydów i LDL jest znany z tego, że zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Dieta, która zawiera pokarmy z tłuszczami nienasyconymi i błonnikiem, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu.

Oprócz zmian w diecie, istnieją inne sposoby na zwiększenie cholesterolu HDL bez wzrostu trójglicerydów lub cholesterolu LDL. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc obniżyć poziom cholesterolu. American Heart Association zaleca 30 minut umiarkowanych ćwiczeń pięć razy w tygodniu. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń.

Innym sposobem na zwiększenie cholesterolu HDL bez wzrostu trójglicerydów lub cholesterolu LDL jest unikanie żywności zawierającej tłuszcze trans. Te tłuszcze trans są również nazywane olejami uwodornionymi, które znajdują się w wielu wypiekach. Przekąski na żywności, która zawiera tłuszcze nienasycone, takie jak orzechy, może również pomóc utrzymać poziom cholesterolu w ryzach.

Możesz również wybrać pokarmy, które zawierają mniej tłuszczów nasyconych, takie jak produkty na bazie soi – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu beautically.pl. Dieta bogata w pełne ziarna może również pomóc zwiększyć poziom cholesterolu HDL. Inne pokarmy, które pomagają zwiększyć poziom cholesterolu HDL to oleje roślinne, oliwa z oliwek i awokado.

Innym sposobem na zwiększenie cholesterolu HDL bez wzrostu trójglicerydów lub cholesterolu LDL jest utrata wagi. Jeśli masz nadwagę, utrata zaledwie pięciu do 10 funtów może pomóc zwiększyć poziom cholesterolu HDL. Utrata wagi może również obniżyć poziom trójglicerydów. Dieta o wysokiej zawartości błonnika i niskiej zawartości tłuszczów nasyconych może również pomóc w zapobieganiu wysokiemu cholesterolowi.

Kolonizacja grzybów spowodowana przez olej kokosowy

Pozbycie się Candida albicans nie jest prostym zadaniem, ale olej kokosowy wykazał niezwykłą zdolność do hamowania wzrostu Candida. Różne rodzaje Candida są znane z infekowania ludzkiej jamy ustnej i skóry, ale olej kokosowy może być w stanie pomóc w zapobieganiu tym infekcjom.

Aby wykazać jego skuteczność, naukowcy z Tufts University School of Medicine w Bostonie przetestowali zdolność oleju kokosowego do hamowania wzrostu różnych szczepów candidy. Naukowcy karmili myszy wysokotłuszczową dietą zawierającą tłuszcz wołowy, olej sojowy i sporą dawkę oleju kokosowego. Wyniki wykazały, że myszy karmione olejem kokosowym miały 10-krotne zmniejszenie kolonizacji przez C albicans.

Podczas gdy myszy suplementowane olejem kokosowym wykazały poprawę ogólnej wagi, efekty były niewielkie w porównaniu do kontroli. Być może, zmniejszenie masy ciała było spowodowane antyodżywczymi reakcjami obronnymi roślin. Ponadto wykazano, że olej kokosowy ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, co spowodowało zmniejszenie systemowych infekcji candida u hospitalizowanych niemowląt.

Wykazano również, że olej kokosowy ma inne działanie przeciwgrzybicze, takie jak hamowanie wzrostu różnych szczepów Candida. Nie przeprowadzono jednak jeszcze badań, które pozwoliłyby określić, czy olej kokosowy jest tak samo skuteczny w walce z candidą, jak w przypadku innych rodzajów grzybów. Jest to przedmiot trwających badań.

Niezależnie od tego, czy olej kokosowy jest tak skuteczny, jak uważają badacze, może on zaoferować pewien wgląd w przyszłość medycyny przeciwgrzybiczej. W rzeczywistości badacze rozważają rozpoczęcie badania klinicznego testującego korzyści płynące z oleju kokosowego u hospitalizowanych niemowląt z wysokim ryzykiem wystąpienia systemowej candidy. W międzyczasie olej kokosowy może być stosowany jako codzienny artykuł spożywczy lub składnik kosmetyczny w sosie sałatkowym i wypiekach.

Nie pomaga w leczeniu łuszczycy

Stosowanie oleju kokosowego w leczeniu łuszczycy może być pomocne, ale może też wywołać reakcję alergiczną. Tak więc, najlepiej jest porozmawiać z lekarzem przed użyciem jakichkolwiek domowych sposobów na leczenie łuszczycy.

Alternatywnie, możesz spróbować miejscowej maści zawierającej wyciąg z aloesu. Nakładanie aloesu na dotknięte obszary skóry może złagodzić swędzenie i zmniejszyć stan zapalny. Jeśli jesteś zainteresowany użyciem oleju kokosowego w leczeniu łuszczycy, National Psoriasis Foundation zaleca masowanie oleju w dotkniętych obszarach i poklepywanie skóry do sucha po tym.

Oprócz środków miejscowych, możesz rozważyć wprowadzenie zmian w swojej diecie. Badania wykazały, że zrównoważona dieta oparta na całej żywności pomaga zmniejszyć przewlekły stan zapalny. Należy jednak pamiętać, aby sprawdzić z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej diety.

Możesz również rozważyć stosowanie codziennej multiwitaminy, aby zmniejszyć stan zapalny. Kontrolowana ilość światła słonecznego jest również pomocna w poprawie łuszczycy. Jednak zbyt dużo słońca może spowodować dodatkowe problemy, takie jak większe ryzyko raka skóry.

Oprócz oleju kokosowego, możesz rozważyć dodanie soli z Morza Martwego do wody do kąpieli. Sole te są bogate w antyoksydanty i mogą pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry. Można je dodać do ciepłej kąpieli na około 15 minut.

Można również rozważyć przyjmowanie suplementów oleju rybnego. Wykazano, że olej rybny zmniejsza zakres łuszczycy, a także utrzymuje normalne funkcjonowanie organizmu. Może również poprawić stan Twojej skóry i pomóc w łuszczeniu się.

Innym domowym sposobem jest zastosowanie sody oczyszczonej na dotknięte obszary skóry. Pamiętaj, aby wykonać test płatkowy przed użyciem tego środka. Możesz być uczulony na sodę oczyszczoną lub może ona wywołać dodatkową reakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *