Jak prawidłowo się odżywiać?

Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, czy utrzymać swój poziom sprawności fizycznej, jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać podczas jedzenia. Te wskazówki mogą pomóc Ci w spożywaniu odpowiednich dla Twojego organizmu pokarmów.

Zaplanuj swoje posiłki

Korzystanie z planu posiłków może być oszczędnością czasu, pieniędzy i pomóc Ci trzymać się zdrowej diety. Może również pomóc Ci znaleźć nowe przepisy i uniknąć powtarzających się posiłków – część ta jest zasługą redakcji strony garpelenmilosci.pl. To również zmniejsza stres, więc jest to win-win.

Istnieje mnóstwo usług planowania posiłków i aplikacji do wyboru. Sztuką jest znalezienie takiej, która pasuje do Twoich potrzeb i budżetu. Najnowsze aplikacje są konfigurowalne, więc możesz uzyskać odpowiedni plan posiłków dla siebie i swojej rodziny.

Podczas gdy ja no zawsze łatwy trzymać się posiłek plan, ja może być nagradzający widzieć owoce twój praca. Korzyści z dobrze zaplanowanego posiłku to mniejszy stres i zdrowsza dieta.

Podczas gdy ty jesteś przy tym, upewnij się, że zawierasz boczne dania. Sałatki są zawsze dobrym zakładem, a pieczone warzywa to kolejny dobry wybór. Możesz również rozważyć spakowanie miski z ziarnami na lunch. Możesz również przygotować partię zdrowych sałatek z quinoa w ilości hurtowej.

Najlepsze jest to, że nie musi to zajmować całej twojej niedzieli. Resztę tygodnia możesz spędzić na planowaniu posiłków i sporządzaniu listy zakupów. Możesz użyć kalendarza lub Google docs, aby uczynić ten proces nieco łatwiejszym.

Korzystanie z aplikacji do planowania menu może być również dobrym pomysłem, ponieważ może utrzymać cię od powtarzania tych samych posiłków tydzień po tygodniu. Możesz również użyć narzędzia takiego jak Pinterest, aby wymyślić nowe pomysły. Możesz znaleźć darmowy szablon do planowania posiłków tutaj.

Dobrym pomysłem jest zapisanie kilku przepisów, które masz w głowie, abyś mógł się do nich później odnieść. Jeśli używasz arkusza kalkulacyjnego lub kalendarza, spróbuj wygospodarować kilka godzin w każdym tygodniu na planowanie posiłków. Dzięki temu będziesz bardziej skłonna trzymać się planu.

Najlepszą częścią tego wszystkiego są oszczędności, które będziesz czerpać z budżetu na jedzenie. Przekonasz się również, że rzadziej tracisz pieniądze na jedzenie, które później będziesz musiał wyrzucić. To także najlepszy sposób, aby upewnić się, że stosujesz zdrową dietę.

Ogranicz spożycie tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans

Niezależnie od tego, czy starasz się schudnąć, czy zachować zdrowe serce, ważne jest, aby ograniczyć tłuszcze nasycone i tłuszcze trans. Tłuszcze te znajdują się powszechnie w wielu produktach handlowych i daniach na wynos. Możesz zmniejszyć ilość spożywanego tłuszczu, stosując się do kilku prostych wskazówek.

Ogólnie rzecz biorąc, spożycie tłuszczów nasyconych nie powinno być większe niż jedna trzecia wszystkich kalorii. Ponadto powinieneś ograniczyć spożycie tłuszczów trans do nie więcej niż 1% całkowitego spożycia energii. Należy również unikać żywności przetworzonej, takiej jak chipsy i ciastka, które mają wysoką zawartość tłuszczu. Powinieneś także jeść więcej owoców i warzyw, a także wybierać chude mięso i nabiał.

Jeśli jesz jakieś tłuszcze, ważne jest, aby wybierać tłuszcze nienasycone, a nie nasycone. Tłuszcze nasycone podnoszą poziom cholesterolu i zwiększają ryzyko chorób serca. Zamiast tego należy wybierać oleje płynne, takie jak olej rzepakowy, i tłuszcze zwierzęce, takie jak masło.

Dodatkowo powinnaś wybierać pokarmy, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Tłuszcze te mogą pomóc zmniejszyć objawy depresji, ADHD i utraty pamięci. Tłuszcze te można znaleźć w rybach, algach i roślinach.

Aby uniknąć tłuszczów trans, powinieneś czytać etykiety składników na produktach spożywczych. Należy również starać się unikać żywności, która ma oleje uwodornione na liście składników. Oleje uwodornione można znaleźć w takich produktach jak smażone potrawy, pieczywo i margaryna. Możesz również spróbować jeść chude mięso i produkty mleczne, a także unikać słodkich pokarmów.

Jeśli jesz żywność, która zawiera tłuszcze trans, pamiętaj, aby sprawdzić etykietę wartości odżywczej, aby zobaczyć, czy produkt zawiera mniej niż 0,5 grama tłuszczu trans na porcję. Jeśli produkt zawiera więcej niż 0,5 grama, powinieneś wybrać inny produkt. Należy również szukać żywności, która jest oznaczona jako wolna od tłuszczów trans.

Jeśli stosujesz zdrową dla serca dietę, powinieneś być w stanie zmniejszyć spożycie tłuszczów nasyconych i trans o około 10%. Powinieneś również ograniczyć spożycie rafinowanych węglowodanów, które mają negatywny wpływ na wagę i cholesterol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *